2/12/17

BANDAGE


Unfortunately, instead of looking around the shops for something at this season (seriously I have nothing to wear) I'm looking for new sneakers for the spring. Still I haven't found anything special except the new pair of BLACK pants and new BLACK belt with a GOLD buckle :D. I have much more golden things, even my boyfriend doesn't recognize me because I started to like things on which even half a year ago I couldn't look at.
On Thursday I decided to surprise him and I came to Poznan lugging a huge suitcase. Initially I was so happy that there is no snow but when I crawled to the flat on the third floor (in which he wouldn't supposed to be!) after a while, I thanked in my mind that he was there and someone can make for me a cup of tea after my hands and feet dropped off because of cold.

Niestety zamiast rozglądać się po sklepach za czymś na tę porę, (bo serio nie mam w czym chodzić) ja sobie rozmyślam jakie by tu nowe adidasy kupić na wiosnę. Dalej niczego wartego uwagi nie znalazłam, poza nową parą CZARNYCH spodni i nowym czarnym paskiem ze ZŁOTĄ klamrą :D. Złota u mnie coraz więcej, chłopak sam mnie nie poznaje, bo zaczynają mi się podobać rzeczy, na które jeszcze pół roku temu nie mogłam patrzeć.
W czwartek postanowiłam zrobić mu niespodziankę i przyjechałam do Poznania tachając ze sobą wielką walizę. Początkowo ucieszył mnie brak śniegu, jednak po doczołganiu się do mieszkania na trzecie piętro (w którym miało go nie być!), po chwili dziękowałam w myślach, że jednak ktoś zrobi mi herbatę, po tym jak to mi odpadły od mrozu ręce i nogi.

Sweater CHIC ME (buy it here) | Pants ZARA | Choker H&M

3 comments:

  1. Wow! She give nice in this photos and i really like it. primary.com coupon

    ReplyDelete
  2. What a nice style of costume is this that she had wear in it.Online Shopping in Pakistan

    ReplyDelete