1/22/17

TURTLENECK


I hate winter, I don't know if I has already mentioned this before :P This is not a novelty but as every woman, I will say "I have nothing to wear". After New Year I decided as indeed after every month o.O do purges in clothes. I sat and I began to think about every single thing and ask myself if I'm actually going to wear it, with some of the things I decided to apologize and bring them back into the drawers. Still I am fighting with bringing some color, my only success was the purchase of this black and WHITE turtleneck shirt.

Lately I'm a little bit less contagious here, it's all by my exam session which starts tomorrow. Inspite that I just spent the weekend in Poznan, I'm back there with my thoughts for a little bit longer :)

Nie znoszę zimy, nie wiem czy o tym już wcześniej wspominałam :P Nie jest to żadna nowość, ale jak chyba każda kobieta powiem "Nie mam się w co ubrać". Po Nowym Roku postanowiłam jak zresztą co miesiąc O.o zrobić czystki w ubraniach. Przysiadłam i zaczęłam się zastanawiać nad każdą rzeczą czy rzeczywiście ja w tym zamierzam jeszcze chodzić, z niektórymi rzeczami postanowiłam się przeprosić i przywrócić je do szuflad. Nadal walczę z tym, żeby wprowadzić trochę koloru, ale jedynym moim sukcesem był zakup tego BIAŁO-czarnego golfu. 
Ostatnio trochę tu mniej się udzielam, wszystko przez rozpoczynającą się jutro sesję, chociaż dopiero co spędziłam ten weekend w Poznaniu, to myślami jestem tam z powrotem na trochę dłużej :)Pants & Turtleneck Shirt H&M | Leather Jacket & Faux Fur ZARA | Boots & Bag ZARA

3 comments:

 1. I absolutely adore that jacket, so so beautiful:)
  Regards.
  Walkindiscount.com

  ReplyDelete
 2. Bardzo podoba mi się ten zestaw! Świetnie w nim wyglądasz:)

  http://diamontsfashion.blogspot.com/

  ReplyDelete