12/12/16

FAUX FUR
I just realized that 12 days left till Christmas O.o. Hah the funny part is that at the end of January I have my exam session (panic attack). I don't know how it happened but missed the time when November and half of the December had passed. Each of us is planning some changes such as (New Year-New Me) it came to me a little bit earlier, everyone was shocked because I started to wear gold jewelry and so for 2 weeks I haven't left home without my minimalist golden necklace, otherwise I bought gold earrings, black-and-gold wallet after my last one divided into parts and attention attention I also bought a lipstick in the color of WINE! I haven't gathered the courage yet to show up to the world but I hope that this will happen before the lipstick will be useless or something will happen to my head again.  Mentally I'm already into spending Christmas in two cities and I am happy at the thought of 2-week break from the university and Lodz. See you soon!

Właśnie zdałam sobie sprawę z tego, że za 12 dni święta O.o Hah, święta świętami, ale pod koniec stycznia zaczyna się sesja (nagły atak paniki). Nie wiem jak to się stało, ale przegapiłam listopad i połowę grudnia. 
Każdy z nas planuje jakieś zmiany typu (Nowy Rok nowa Ja), u mnie przyszło to trochę wcześniej, wszyscy w szoku, bo polubiłam złotą biżuterię i tak od 2 tygodni nie rozstaję się z minimalistycznym naszyjnikiem, poza tym zaopatrzyłam się dodatkowo w złote kolczyki, czarno-złoty portfel po tym jak z ostatniego pozostały strzępy i uwaga uwaga pomadkę w kolorze WINA! Jeszcze nie zebrałam się na odwagę, żeby pokazać się w niej światu, ale mam nadzieję, że nastąpi to zanim pomadka będzie nie do użytku albo coś mi się znowu w głowie poprzewraca. 
Już psychicznie nastawiam się na spędzanie świąt w dwóch miastach i cieszę się na myśl o 2 tygodniowym odpoczynku od uczelni i Łodzi. 

Do usłyszenia wkrótce!


Faux Fur & Pants ZARA | Shirt NEW YORKER | Bag & Boots ZARA | Necklace SINSAY

ph. @delta_time


2 comments:

  1. Hello girlie! I love this outfit and would definitely wear the whole thing, you look so good in it. I hope you're having a jolly Christmas with your loved ones. Stay beautiful <3

    Shanaz | Reverie Sanctuary

    ReplyDelete